راز بقا

نسخه‌ی کامل: آکواریوم ندا آریانیا Neda Ariania
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
پس بلک واتر از برگ تیره تر می کنه آب رو . درسته؟ یعنی اگه کسی بخواد کمتر تیره بشه آب می تونه برگ استفاده کنه و اگر بیشتر بخواد تیره بشه بلک واتر بریزه؟ فکر می کنم الان ماهی ها خیلی احساس امنیت بیشتری می کنن چون آکواریوم شما شده شبیه محیط زندگیشون. درسته؟
طبق مطالبی که تا الان خوندم [تصویر:  anyone.gif]
(09-11-2019، 10:27 AM)رزا نوشته است: [ -> ]خیلی قشنگ شده. [تصویر:  dast1.gif]   کف تانک هیچی نمیکارید؟ mmmmm

ممنونم. Shy

فعلا که چوب ها به این شکل قرار گرفتن، ترجیح میدم کف و وسط تانک خالی باشه که محل شنای ماهی ها اشغال نشه و راحت حرکت کنن. بعدها اگر دکور رو تغییر دادم احتمالاً وضعیت قرارگیری گیاه ها هم تغییر خواهد کرد.

(10-11-2019، 09:34 AM)رعنا ملکان نوشته است: [ -> ]پس بلک واتر از برگ تیره تر می کنه آب رو . درسته؟ یعنی اگه کسی بخواد کمتر تیره بشه آب می تونه برگ استفاده کنه و اگر بیشتر بخواد تیره بشه بلک واتر بریزه؟ فکر می کنم الان ماهی ها خیلی احساس امنیت بیشتری می کنن چون آکواریوم شما شده شبیه محیط زندگیشون. درسته؟
طبق مطالبی که تا الان خوندم [تصویر:  anyone.gif]

البته اگر مثلاً مقدار خیلی زیادی برگ کاتاپا رو بجوشونیم و عصاره ش رو مثل بلک واتر در آب استفاده کنیم، حتماً تیره تر خواهد شد. من فقط چند برگ در آب انداختم. از طرفی، خیلی ها مقدار کمی بلک واتر استفاده می کنن (کمتر از دوز تعیین شده) و آب تانکشون به این تیرگی نمی شه. بستگی به میزان مصرف هم داره اما در کل بله، صِرف انداختن برگ های خشک در آب نمی تونه آب رو به اندازه استفاده از دوز کامل بلک واتر در تانک، تیره کنه. اضافه کنم که بلک واتر، عصاره زغال سنگ نارس (پیت) هست.

متشکرم
سلام

خیلی قشنگ شده. [تصویر:  arms.gif] 

این بلک واتر خاصیت هم داره یا فقط برای تیره کردن آبه؟ mmmmm

راستی نمی دونم دوستان متوجه دم چاکباله شدن توی عکس ها نوک دمش از پشت چوب وسطی دیده میشد Big Grin

نمی دونم چرا هر وقت میگم چاک باله یاد سیاه چاله می افتم rotfl
ولی سرعت رشد کاهوها خیلی زیاده. درسته؟ از اولین عکس تا الان خیلی پر شده به نظرم huh
البته از هر دو نما خیلی خوشگلن هم از بالا که بهشون نگاه می کنی هم از پایین که ریشه هاشون آویزونه Smilie_heart Smilie_heart Smilie_heart
به نظر من این کاهوها توی آکواریوم قشنگ ترن چون ریشه هاشون توی آکواریوم دیده میشن اما توی حوض و استخر ریشه ها دیده نمیشن. البته برگاشونم قشنگه اما ریشه ها اونها رو زیباتر می کنه . اون لقمه قورباغه هم همینطور اما برگای کاهو قشنگتره گمونم mmmmm Sleepy
(11-11-2019، 10:18 AM)wrongturn نوشته است: [ -> ]سلام

خیلی قشنگ شده. [تصویر:  arms.gif] 

این بلک واتر خاصیت هم داره یا فقط برای تیره کردن آبه؟ mmmmm

سلام

ممنونم Shy

بله، خاصیتش مثل خاصیت  کاتاپا، برگ بادام هندی / Catappa, Indian Almond Leaves  و البته خیلی از برگ های مشابه هست.

(12-11-2019، 01:59 PM)رزا نوشته است: [ -> ]ولی سرعت رشد کاهوها خیلی زیاده. درسته؟ از اولین عکس تا الان خیلی پر شده به نظرم huh
البته از هر دو نما خیلی خوشگلن هم از بالا که بهشون نگاه می کنی هم از پایین که ریشه هاشون آویزونه Smilie_heart Smilie_heart Smilie_heart

دقیقاً همینطوره Tongue

سرعت رشدش خیلی بالاست البته به شرط اینکه نور و غذای کافی بهش برسه. با توجه به اینکه در آکواریوم دقیقاً زیر نور لامپ ها قرار دارن و از طرفی مواد مغذی در تانک من زیاد هست (فضولات ماهی ها و کودی که در تاپ فیلتر قرار داده شده) بنابراین خیلی سریع در حال تکثیر هستن. البته کاهوهایی که در این تانک شکفته شدن، فعلاً کوچیک و ظریف هستن. اضافه کنم که مدت زمان نوردهی لامپ ها در این تانک، 10 ساعت هست.

اما بد نیست نگاهی به اولین و آخرین عکس تانک بندازیم. اولین عکس بدون استفاده از بلک واتر و فقط با سه کاهوی آبی و پیراناهای کوچولویی که مشخص هست بزرگتر شدن! Shy Smile

[تصویر:  1573708894.jpg]

[تصویر:  1573239887.jpg]
این هم فیلم دیگه ای از غذا خوردن پیراناها Smile

توی فیلم قبلی براشون میل ورم ریختم و اینجا براشون سنگدون انداختم Tongue

بچه ها دو وعده در هفته سنگدون می خورن و بقیه وعده ها میل ورم. اضافه کنم که روزی یک وعده دریافت می کنن. Shy

این هم دو عکس جدید از چاکباله (چاکی) labkhand

[تصویر:  1574529826.jpg]

[تصویر:  1574589576.jpg]
اینم کاهو های آبی زیبا که جلوه خاصی به تانک دادن و هم به بیننده حس آرامش میدن و هم به ساکنین تانک Sleepy

(26-11-2019، 08:26 PM)Neda Ariania نوشته است: [ -> ]اینم کاهو های آبی زیبا که جلوه خاصی به تانک دادن و هم به بیننده حس آرامش میدن و هم به ساکنین تانک Sleepy

آدم حسودیش میشه به این پیراناها و اون چاکباله واقعا Dodgy Big Grin
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12