راز بقا
آموزش درج لوگوی سایت رازبقا بر روی تصاویر از طریق برنامه فتوشاپ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- راز بقا (http://www.raazebaghaa.org/forum)
+-- انجمن: قوانین، اطلاعیه ها و مباحث مرتبط با سایت (http://www.raazebaghaa.org/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: نکات آموزشی (http://www.raazebaghaa.org/forum/forumdisplay.php?fid=263)
+--- موضوع: آموزش درج لوگوی سایت رازبقا بر روی تصاویر از طریق برنامه فتوشاپ (/showthread.php?tid=1236)

آموزش درج لوگوی سایت رازبقا بر روی تصاویر از طریق برنامه فتوشاپ - Neda Ariania - 02-02-2014

جهت دریافت لوگوی رازبقا در اندازه های مختلف به تاپیک قابل توجه نویسندگان، مولفین و مترجمین انجمن مراجعه بفرمایید.

ابتدا از طریق منوی File و گزینه Open ، تصویر مورد نظرتان و همچنین لوگوی متناسب با اندازه تصویر را از داخل کامپیوتر انتخاب کنید و به برنامه فتوشاپ بیاورید. 

[تصویر:  1391443896.png]

بعد از قرار گرفتن تصویر و لوگو در برنامه فتوشاپ، با کلیک روی لوگو مشخص کنید که قصد دارید ابتدا روی کدام فایل کار کنید. به این شکل، کادر لوگو پررنگ و کادر تصویر کم رنگ می شود به این معنی که هر عملیاتی از این پس انجام دهید، روی فایل لوگو انجام می شود.

از طریق منوی Select و گزینه All ، لوگو را انتخاب کنید. 

[تصویر:  1391440155.png]

سپس به منوی Edit بروید و روی گزینه Copy کلیک کنید. به این شکل، سیستم از لوگوی شما یک کپی در حافظه اش تهیه می کند. 

[تصویر:  1391380756.png]

حال با کلیک روی تصویر، فایل تصویر را فعال کنید. می بینید که اینبار کادر تصویر پررنگ و کادر لوگو کم رنگ می شود به این معنی که از این پس هر عملیاتی انجام دهید، روی تصویر انجام خواهد شد. 

بعد از اینکه فایل تصویر فعال شد، مجدداً به منوی Edit بروید و روی گزینه Paste کلیک نمایید. 

[تصویر:  1391438784.png]

با این عمل، نسخه کپی لوگو که در حافظه سیستم ذخیره شده بود، بر مرکز تصویر ظاهر می شود.

[تصویر:  1391395905.png]

برای اینکه لوگو را روی تصویر حرکت دهید و به مکان مورد نظرتان منتقل کنید، کافیست کلید کنترل کیبورد  Ctrl را بگیرید و بوسیله مکان نمای ماوس، لوگو را روی تصویر حرکت دهید.

[تصویر:  1391373536.png]

سعی کنید لوگو را در یکی از 4 گوشه عکس جای دهید مگر اینکه عکس به گونه ای باشد که ناچار به انتخاب مکان مناسب تری باشید. 

RE: آموزش درج لوگوی سایت رازبقا بر روی تصاویر از طریق برنامه فتوشاپ - AlirezA M - 02-06-2015

سلام
با تشکر از زحمات شما این پست رو می زنم که مطلب به روز بشه چون فکر می کنم بعضی دوستان نمی دونن چطوری لوگو بزنن روی عکس ها. Smilie_sad
ممنون

RE: آموزش درج لوگوی سایت رازبقا بر روی تصاویر از طریق برنامه فتوشاپ - P@RSA - 02-06-2015

(02-06-2015، 11:00 AM)AlirezA M نوشته است: سلام
با تشکر از زحمات شما این پست رو می زنم که مطلب به روز بشه چون فکر می کنم بعضی دوستان نمی دونن چطوری لوگو بزنن روی عکس ها. Smilie_sad
ممنون

سلام دوست عزیز

من تصور می کنم منظورتون از بعضی ها من باشم Exclamation

مطالبی که من در ادامه پروفایل ها قرار میدم بیشتر تکمله هست و بعضی هاشون رو هم صرفاً برای این قرار میدم که تاپیک به روز بشه و مجدداً در معرض دید قرار بگیره.

در حقیقت عکسی هم که در این پست ها میگذارم همگی تامبنیل هستند. حتی اگر روی اونها کلیک کنید می بینید که اصلشون هم بندانگشتی هست. یعنی انقدر عکس ها کوچیک هستند که عملاً لوگو زدنشون بی فایده هست و لوگو هم روی اونها دیده نمیشه. فقط صرفاً برای خالی نبودن عربضه توی این پست ها عکس میگذارم چون پست های قبلی عکس های خوبی از موضوع دارند و دیگه نیازی به گذاشتن عکس نیست. البته بعضی از همین پست ها رو هم بدون عکس میگذارم.

اما جایی که خودم پروفایل گذاشتم، عکس ها رو لوگو زدم. برای مثال لطفاً به این بخش ها نگاهی بیندازید:

طوطی ها Parrots

ماهي هاي شش دار Lungfishes

سپاس