امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
در گیاهان و پاسخ پرسش مورد گوشتی

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان گوشتی
16-02-2014، 04:05 PM,
پرسش و پاسخ در مورد گیاهان گوشتی
سلام
دوستان عزیز میتونن پرسشهاشون در مورد گیاهان گوشتی رو در این تاپیک مطرح بفرمایند
باتشکر
مدیر تالار گیاهان
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رزا ، P@RSA ، acoulaattig
04-09-2014، 02:33 PM,
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان گوشتی
سلام به شما
من یه گیاه کاکتوس خریدم و چون برای خودم هستش اصرار دارم که توی اتاق خودم باشه اما اتاقم نورگیر نیست. می تونم از نور چراغ مطالعم استفاده کنم؟ لامپش از لامپ های قدیمی هست یعنی کم مصرف نیست.
مشکلی پیش نمیاد؟
می شه راهنماییم کنین. ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، Neda Ariania ، P@RSA
05-09-2014، 12:05 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 05-09-2014، 12:15 AM، توسط Am!r.)
(04-09-2014، 02:33 PM)رزا نوشته است: سلام به شما
من یه گیاه کاکتوس خریدم و چون برای خودم هستش اصرار دارم که توی اتاق خودم باشه اما اتاقم نورگیر نیست. می تونم از نور چراغ مطالعم استفاده کنم؟ لامپش از لامپ های قدیمی هست یعنی کم مصرف نیست.
مشکلی پیش نمیاد؟
می شه راهنماییم کنین. ممنون
سلام
دوست گرامی بهتره گیاهی رو انتخاب کنید که با شرایط موجود محل زندگیتون سازگار باشه وگرنه برای تامین نیازهاش دچار مشکل میشید.(البته خود من از این نوع دردسرها استقبال میکنم!)
نیاز نوری اکثر کاکتوسها بسیار بالاست - یعنی چراغ مطالعه رو فراموش کنید - در حال حاضر یکی از بهترین انتخابها برای کشت طولانی مدت کاکتوسها،لامپ متال هالید هست که هم تهیه لامپ و ملزوماتش هزینه بره و هم باید حساب مصرف برق و گرمای زیاد لامپ رو بکنید و هم اینکه این لامپها برای نور پردازی گیاهانی که در محل رفت و آمد هستند خطرناکه و میتونه حادثه آفرین باشه.
برخی افراد استفاده از مهتابی رو برای کاکتوس پیشنهاد میکنن بدین ترتیب که بسته به نوع و سن کاکتوس و میزان بهره مندی از نور طبیعی و همینطور بر اساس فصل و فازی که گیاه در اون قرار داره،تعدادی لامپ فلورسنت رو در فاصله 15-20 سانتیمتری تاج گیاه قرار میدن و با قرار دادن سطوح بازتابنده در اطراف محل نورپردازی سعی میکنند که از اتلاف نور جلوگیری کنند.اگه چنین چیزی مد نظرتونه میتونید ازتعدادی مهتابی که توانشون به میزان 50-100 وات بر فوت مربع(یک فضای30*30 سانتیمتر)باشه استفاده کنید(پیشنهاد من استفاده از فلورسنتهای T5HOهست)البته در این شرایط هم نباید انتظار داشته باشید که تراکم،رنگ و اندازه تیغها مثل کاکتوسی که در آفتاب رشد میکنه بشه.
ضمنا اگر براتون مقدوره یک عکس از کاکتوستون ارسال بفرمایید.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Escoromeesk ، Fantsyday ، Neda Ariania ، farhad-2007 ، P@RSA ، رزا
08-09-2014، 07:01 PM,
سلام جناب مدیر

ممنونم از کمکتون

کاکتوس من کوچیکه. عکسش رو میزارم. سوالم اینه که اولاً آیا لامپ های کم مصرف هم فلورسنت محسوب می شن؟ و اگر می شن من می تونم به چراغ مطالعم یه لامپ کم مصرف بزنم و بذارمش بالای گیاهم . آخه خیلی نمی تونم امکانات براش بکار ببرم. چراغ اتاقمم می تونم براش روزها روشن بذارم. Idea

پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، P@RSA
09-09-2014، 02:25 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 09-09-2014، 02:30 AM، توسط Am!r.)
(08-09-2014، 07:01 PM)رزا نوشته است: سلام جناب مدیر

ممنونم از کمکتون

کاکتوس من کوچیکه. عکسش رو میزارم. سوالم اینه که اولاً آیا لامپ های کم مصرف هم فلورسنت محسوب می شن؟ و اگر می شن من می تونم به چراغ مطالعم یه لامپ کم مصرف بزنم و بذارمش بالای گیاهم . آخه خیلی نمی تونم امکانات براش بکار ببرم. چراغ اتاقمم می تونم براش روزها روشن بذارم. Idea
سلام
خواهش میکنم
گیاه شما جزو گیاهان گوشتی هست ولی کاکتوس محسوب نمیشه.نوعی ساکولنت بنام "Kalanchoe tubiflora" که گلهای بسیار زیبایی هم داره.هر چه نور بیشتری دریافت بکنه ،تیره تر و زیباتر میشه...کاش بجای وسط اتاق،پشت پنجره بذاریدش(حتی پنجره شمالی هم براش بهتر از وسط اتاقه)
در مورد پرسش دومتون:
بله.لامپهای کم مصرف هم نوعی فلورسنت هستند منتها نسبت به T5 و T8بازده کمتری دارند..به همین علت در صورت استفاده از این نوع لامپها توان اسمی لامپ رو بیشتر از توان محاسبه شده برای فلورسنتهای معمول در نظر میگیرند(حتی تا دوبرابر) ضمنا از لامپ مهتابی استفاده کنید نه آفتابی.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رزا ، P@RSA ، acoulaattig
09-09-2014، 09:20 AM,
سلام به دوستان عزیز

من فعلاً دارم به کاکتوس ها از همان کود (نامشخص مجهول sweet) میدم. {قبلش بگم که یکی از آشنایان داره از همین کود استفاده می کنه. گفت اسمش کود آهن هست. قرار شد که پاکتش رو برام بیاره تا از لیبلیش عکس بگیرم.}

سوالم اینه که در هر حال، آیا استفاده از کود مخصوص کاکتوس برای کاکتوس ها بهتر نیست؟ در صورت تأیید، آیا محصول خاصی رو پیشنهاد می کنید؟ و اینکه آیا کود مخصوص کاکتوس ها، برای سایر گیاهان گوشتی هم مناسب هست یا خیر؟ ترجیحاً مد نظرم هست که به کاکتوس ها و ساکولنتهام کود مجزایی بدم البته اگر براشون بهتر باشه.

متشکرم
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، رزا ، P@RSA
10-09-2014، 12:48 AM,
(09-09-2014، 09:20 AM)Neda Ariania نوشته است: سلام به دوستان عزیز

من فعلاً دارم به کاکتوس ها از همان کود (نامشخص مجهول sweet) میدم. {قبلش بگم که یکی از آشنایان داره از همین کود استفاده می کنه. گفت اسمش کود آهن هست. قرار شد که پاکتش رو برام بیاره تا از لیبلیش عکس بگیرم.}

سوالم اینه که در هر حال، آیا استفاده از کود مخصوص کاکتوس برای کاکتوس ها بهتر نیست؟ در صورت تأیید، آیا محصول خاصی رو پیشنهاد می کنید؟ و اینکه آیا کود مخصوص کاکتوس ها، برای سایر گیاهان گوشتی هم مناسب هست یا خیر؟ ترجیحاً مد نظرم هست که به کاکتوس ها و ساکولنتهام کود مجزایی بدم البته اگر براشون بهتر باشه.

متشکرم
سلام
اگه مطمئنید که کود آهنه که خیر.به تنهایی کافی نیست(برای هیچ گیاهی نه فقط کاکتوس)
-نه علیرغم تبلیغات فراوان،نیاز به کود جداگانه ای نیست.از هر کود کامل با کیفیتی میتونید استفاده کنید منتها فقط در دوره رشد و با غلظت پایین(1/4 تا 1/8).کود دهی بیش از حد ترکیب درست ظاهری کاکتوس رو به هم میزنه و حتی میتونه باعث ایجاد ترک و شکاف در سطح گیاه بشه.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط رزا ، Escoromeesk ، P@RSA ، Neda Ariania ، acoulaattig
10-09-2014، 07:41 AM,
سلام

یه سوال برام پیش اومده. آیا همه کاکتوس ها گل می دن؟ ما خیلی وقته چند تا کاکتوس داریم اما تا حالا گل ندادن! Confused دیگه اینکه فصل گل دهی کاکتوس ها چه وقتی هست؟
[تصویر:  1391440243.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam ، رزا ، P@RSA
10-09-2014، 09:44 AM,
سلام
تا اونجایی که من میدونم اکثر کاکتوس ها به گل میشینن و البته زمان گل دهی با نوع گونه متفاوته یعنی مثلا یکی تو 3 سالگی شروع به گلدهی میکنه و یک دیگه ممکنه تو 15 سالگی گل بده ، فصل گل دهی معمولا با شروع فصل گرما و بخصوص در خرداد ماه به بعد هستش
پاسخ
 سپاس شده توسط رزا ، P@RSA ، shervin ، acoulaattig
12-09-2014، 06:24 PM,
سلام

ممنونم از جناب مدیر

من به فروشنده گفتم این تیغ نداره گفت از کاکتوس های بی تیغ هست. Angry  اما من خیلی دوست داشتم که کاکتوس داشته باشم. CryBaby حالا شاید بعدا یک کاکتوس هم بخرم. Shy  اما این گیاهم رو چیکار کنم؟ من میزارمش کنار پنجره روی صندلی که نور ببینه. بعدم برای بقیه ساعت ها چراغ مطالعرو روشن میزارم. هم چراغ مطالعه هم چراغ اتاق رو می کنم کم مصرف سفید. بعدم اینکه به نظر شما گلدونش عوض بشه؟ کود بدم بهش؟ چه کودی بگیرم؟

راستی دو تا ساقه توی گلدونه که یکی دیگش خیلی نازکه و لاجونه. می خواستم از گلدون درش بیارم می گفتم داره قوت خاکو میگیره و به جایی هم نمی رسه. حالا اگر قرار شد گلدون عوض کنم اونو جدا کنم؟

سوال آخرم اینکه کی گل می ده؟ خیلی دوست دارم گلهاش رو ببینم. اصلا به عشق گلهای کاکتوس که خیلی خوشگلن خریدمش. arms  دیگه اینکه اون چیزهایی که مثل غنچه گله دور تا دور برگها چیه؟ غنچه گله؟ بذره؟ آخه ریشه هم زدن. اما تا دست می زنم می ریزن. Confused

یه سوالم دارم اینکه این چقدر رشد می کنه؟ چقدر بزرگ می شه؟ اسم فارسی نداره؟

ممنون ببخشید که زیاد پرسیدم  Smilie_blush
پاسخ
 سپاس شده توسط P@RSA

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان