امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
در گیاهان غیر آبزی و پاسخ پرسش مورد

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی
03-09-2014، 12:22 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-09-2014، 12:35 PM، توسط Am!r.)
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی
(03-09-2014، 07:35 AM)Neda Ariania نوشته است:
(03-09-2014، 01:44 AM)Am!r نوشته است: در هر آبیاری از کود کامل با غلظت 1/4 استفاده کنید و هر از چندی فقط با آب خالی آبیاری انجام بدید.

سلام

ممنون از راهنمایی

در نزدیکی محل کار ما یک گلفروشی هست که چند نفر از همکارانم برای گیاهان آپارتمانیشون ازش کود مایع گیاهی خریداری کردند و بسیار هم راضی بودند و به من هم پیشنهاد کردند که از این شخص، برای گیاهانم کود تهیه کنم.
کود مایع به رنگ شربت آلبالو هست که به من گفتند نیم سال اول هر 15 روز یکبار و نیم سال دوم هر 25 تا 30 روز یکبار به گیاهان بدم. در هر 1.5 لیتر آب به اندازه سه در ظرف نوشابه از کود می ریزم و به گلدان ها می دم. خودش می گفت کود آلمانی هست!
حالا کوددهی رو بیشتر کنم؟ همین کود یا عوضش کنم؟

متشکرم
سلام
خواهش میکنم
کاهش دوز کودیاری در نیمه دوم سال به دلیل سرما و کاهش یا توقف رشد گیاهه اما اگر گیاهتون همچنان در حال رشده بسته به سرعت فعالیت ممکنه لازم باشه که در تمام طول سال کودیاری رو ادامه بدید و کم یا قطع نکنید.
-برای برخی گیاهان مثل گیاهان گلدار بسته به فاز فعالیت گیاه که مثلا رشد و تولید برگ هست یا دوره گلدهی و ... ترکیب کود باید تغییر بکنه.
-اگه ممکنه مشخصات کود رو بگید یاعکس آنالیز روی لیبل رو بذارید.
-البته من عرض نکردم که کود دهی زیاد بشه.کاری که میکنیم اینه که دفعات کوددهی رو زیاد میکنیم ولی در مقابل غلظت کود رو 1/4 میکنیم یعنی بجای 3 در نوشابه،0.75در نوشابه در 1.5 لیتر یا مثلا 1.5 در نوشابه در 3 لیتر...
البته دوز کود دهی معمولا اشتباه بیان میشه به فرض تولید کننده میگه یک قاشق در گالن،فروشنده میگه یک قاشق در لیتر!!که خوب قطعا مشکل ساز خواهد شد.
برای همین باید حتما دستور روی لیبل ملاک و معیار محاسبه قرار بگیره و تقسیم بر 4 بشه.اون آبیاری با آب خالی هم که عرض کردم هر از چندی انجام بشه،جهت پیشگیری از تجمع املاح در خاک و شستشوی باقیمانده کود هست.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، P@RSA ، رزا ، Escoromeesk

پیام‌های داخل این موضوع
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی - توسط Am!r - 03-09-2014، 12:22 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان