امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
muscipula خوار venus dionaea حشره flytrap ونوس

ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
21-09-2014، 12:31 PM,
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
(21-09-2014، 09:56 AM)Neda Ariania نوشته است: سلام
می گم من آخر سر نفهمیدم پیت ماس می شه یا باید پیت خالی باشه؟  Tongue  چون نوشته شده خزه در گلدان های بلند + پیت. حالا نمی دونم تا چقدر بلند محسوب می شه؟ برای حفظ رطوبته دیگه؟
می خوام یه گلدون سفالی ساده بگیرم (مشابه ابعاد گلدانی که در تصویر پروفایل وجود داره). آیا بلند محسو ب می شه و آیا صرفاً باید با خزه سطح بستر رو پوشش داد؟ یا خزه با پیت مخلوط باشه؟
دیگه اینکه در برخی تصاویر دیدم که گیاه رو در تنگ های شیشه ای گذاشتن؟ آیا پرورشش در حباب شیشه ای یا کلاً تراریوم امکان پذیر هست؟ اگر هست، چه مواردی باید رعایت بشه؟ چون در این صورت عملاً شرایطش با گلدان فرق می کنه.
متشکرم
سلام
پیت همون پیت موس هست و فرقی نداره فقط بطور مخفف نوشتم.
-ننوشتم خزه + پیت.شاید اشتباه دیدید...بین خزه(در گلدانهای بلند) و پیت ویرگول گذاشتم نه بعلاوه....
-نه.خزه ای که من ذکر کردم خزه معمولی نیست.منظور خزه اسفاگنومه که در ایران سخت پیدا میشه.
-معمولا برای حشره خوارهای باتلاقی کوچک ارتفاع بزرگتر مساوی 10 سانتیمتر رو میشه بلند در نظر گرفت...
-چیزیکه خیلی مهمه،کیفیت پیت ماس،شستشوی کافی با آب مقطر،و حفظ فاصله بیش از 5 سانت بین تاج گیاه و آب زیر گلدانی هست.جهت افزایش تهویه در خاک میتونید تا 50% شن سیلیس(بدون املاح) یا پرلیت با کیفیت(شسته شده با آب مقطر)استفاده کنید.
-بله این گیاه نیاز به رطوبت داره و قرار دادنش در تنگ به همین دلیله.منتها در داخل تنگ باید خیلی مراقب آبیاری باشید و دهانه تنگ نباید کاملا مسدود بشه.
-برای مناطق کم رطوبت مثل تهران اصلا بهترین روش برای نگهداری از این گیاه،استفاده از ویواریومه.(که البته اصولش باید رعایت بشه)
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رزا ، P@RSA ، AlirezA M ، Fantsyday ، farhad-2007 ، jpwytxe89 ، acoulaattig

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula - توسط Am!r - 21-09-2014، 12:31 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واریته های ونوس حشره خوار Venus Flytrap varieties Neda Ariania 2 7,564 09-03-2015، 08:00 PM
آخرین ارسال: رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان