امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
muscipula خوار venus dionaea حشره flytrap ونوس

ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
21-09-2014، 11:38 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 21-09-2014، 11:40 PM، توسط Am!r.)
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
(21-09-2014، 08:45 PM)رزا نوشته است: سلام

من هربار میام توی این سایت با یه چیزی غافلگیر میشم. یا با عکسهای گلدونهای اعضا یا با این مطالب. پس اینجا هم از این گیاها هست؟ واقعاً هست؟ یعنی دقیقا همین گیاه؟
آیا می شه توی اتاق نگهش داشت؟ منم می تونم تهیه کنم؟ توی تهران هست؟
سلام
بله چند ساله که اینجا هم هست.بله به شرط فراهم کردن نیازهاش میشه در اتاق ازش نگهداری کرد و در تهران هم هست.

(21-09-2014، 08:45 PM)رزا نوشته است: لطفا راهنمایی کنید خیلی برام مهمه. می خوام یه سر برم بازار گل و  گیاه شهید محلاتی. به نظرتون اونجا پیدا می شه؟ خیلی دوست دارم یه گیاه گوشتخوار داشته باشم. برام باورکردنی نیست. smiley-shocked034  توی تلویزون که نشون می داد همیشه می خواستم داشته باشم.
فقط منو باید قدم به قدم راهنمایی کنین. من خیلی ناشی ام. خیلی ام سوال دارم. مثلا کرم خونی چه کرمیه؟ چرا باید بهش کرم داد. مگه حشره خوار نیست؟

کرم خونی لارو نوعی حشره ست که مرحله لارویش رو زیر آب سپری میکنه و کاربرد اصلیش استفاده برا یتغذیه ماهیهای زینتیست.هم نوع یخ زده و هم نوع خشک شده ش از فروشگاههای معتبر آکواریوم و آبزیان قایل تهیه ست.
-اولا که لارو هم به لحاظ ماهیت کم و بیش همون ارزش غذایی حشره رو داره.
-ثانیا بله حشره خوار هست ولی من که نمیتونم توصیه بکنم برید از مغازه پشه یا مگس بخرید.

(21-09-2014، 08:45 PM)رزا نوشته است: اگه لب پنجره باشه حشره شکار نمی کنه؟ یا اینکه اگه سیر بشه، بازم اون مژک های حساسش عمل می کنن. بازم حتی اگر سیر باشه شکار می کنه یا مثل شیر و ببر و پلنگ در سیری شکار نمی کنه. از کجا بفهمیم سیر شده یا گرسنه هست؟ اینکه می گن اینها هر چقدر بیشتر دهنشون رو باز و بسته کنن عمرشون کوتاه تر می شه درسته؟ من خیلی درباره این گیاها سوال دارم. چون همیشه دوست داشتم داشته باشم و برام اسرار آمیز بودن.
متشکرم از این مطالب خوب
ممنون

با توجه به رطوبت پایین تهران،نگهداری از این گیاه در فضای باز خالی از اشکال نیست...ولی خوب داخل منزل هم گهگاهی حشراتی برای شکار شدن وجود داره.
-هر تله عمر محدودی داره و برای دفعات محدودی توانایی باز و بسته شدن داره و بعد از این مدت یا بطور باز و بدون عکس العمل در میاد و یا بسته باقی میمونه و به هر حال تله های غیر فعال مرور خشک شده و از بین میروند.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، farhad-2007 ، رزا ، P@RSA ، AlirezA M

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula - توسط Am!r - 21-09-2014، 11:38 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واریته های ونوس حشره خوار Venus Flytrap varieties Neda Ariania 2 7,388 09-03-2015، 08:00 PM
آخرین ارسال: رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان