اخطار‌های زیر رخ داد:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 871 - File: showthread.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 871 errorHandler->error

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
iaplc برنده 2018 مسابقه جایزه برنز

برنده جایزه برنز مسابقه IAPLC 2018
19-09-2019، 08:11 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 20-09-2019، 08:00 PM، توسط Neda Ariania.)
برنده جایزه برنز مسابقه IAPLC 2018
مسابقه جهانی طراحی گیاهان آبی   IAPLC 2018

. . . برنده جایزه برنز . . .
استیون چانگ  STEVEN CHONG 
از ایالات متحده آمریکا

نام اثر : مخفیگاه پروانه ها Butterfly Hideaway

[تصویر:  1568960203.jpg]

ابعاد آکواریوم به سانتیمتر: W120×D45×H45

گیاهان تانک:
Anubias barteri var. nana “Pangolino” / Anubias barteri var. nana “Petite” / Anubias barteri var. angustifolia / Hemianthus callitrichoides “Cuba” / Eleocharis parvula / Lilaeopsis brasiliensis / Hygrophila pinnatifida / Microsorum sp. “Trident” / Fissidens fontanus / Vesicularia Ferriei / Vesicularia dubyana / Bucephalandra sp. / Riccardia sp. / Pellia sp. / Micranthemum sp.

ماهی ها و بی مهرگان:
Pseudomugil gertrudae

[تصویر:  1568998348.jpg]

استیون چانگ
شغل: بازاریاب
سالهای تجربه در سرگرمی آکواریوم: 14 سال

جوایز دریافت شده در مسابقات IAPLC در سال های گذشته:

رتبه 71   در مسابقه IAPLC 2007

سرگرمی های دیگر غیر از آکواریوم: تصویرگری، نقاشی و عکاسی

[تصویر:  1568971006.jpg]

- به ما بگویید با این طراحی و منظره سازی قصد بیان چه چیزی را داشتید؟

این طرح ابتدا با دو ایده متفاوت شروع شد؛ غاری با یک فروچال و آبشار آرامش بخش شیرایتو در کارویزاوا در ژاپن. درست قبل از جشن 2017 آدا، سفری به  Aomori ژاپن ترتیب داده شد. سنگ های شگرف و دراماتیک موتوتاکی و شاخه های وحشی پیچ در پیچ فضایی را فراهم کردند تا مفاهیم فروچال و شیرایتو-تاکی با هم ادغام شوند. ابتدا بیننده از نگاه یک ماهی، از زیر صخره ها و از دورن فضای بسته غار به گستردگی بیرون خیره می شود و از تاریکی درون غار احساس اضطراب می کند (درام) و فقط زمانی تسکین می یابد که نگاهش بر زمینی مسطح و آرام، که بتوان روی آن ایستاد، آرام می گیرد. مسیر و گذرگاه تخت برای ماهی مفهومی ندارد، اما برای ما انسان ها با دید انسانی بسیار پر معناست. من از ماهی Butterfly rainbow  در تانک استفاده کردم و به آنها اجازه دادم به طور طبیعی شنا کنند. در این فضای تاریک محصور بدون جریان، پروانه های کمرنگ در برابر نیروی جاذبه مقاوت می کنند و آزادانه در غار شناورند. این تانک، دنیای خصوصی و پنهانی آنهاست و از این رو نام تانک را "نهانگاه پروانه ها" گذاشته ام.

[تصویر:  1568975673.jpg]

- دشوارترین مرحله در ایجاد این منظره گیاهی کدام قسمت بود؟

ایجاد سوراخ به خودی خود. درواقع اینکه بدانید چطور کف و لبه های تانک را پنهان کنید، خودش یک چالش فنی بسیار دشوار است. علاوه بر این، تنظیم سایه برای این سوراخ چالش بزرگی است بخصوص وقتی که تلاش می کنید تا عمق کار را حفظ کنید - اگر فضای پشت تانک خیلی بزرگ باشد، تمام حس عمق را از دست می دهد و اگر مواد مورد استفاده، بسیار کوچک باشند، سایه هایشان به اندازه کافی بزرگ نخواهد بود تا فضای داخل حفره، تاریک و سیاه شود و در نتیجه، کار بسیار غیر طبیعی به نظر خواهد رسید. من مطمئن هستم که دیگرانف این کار را به گونه ای دیگر انجام خواهند داد، اما من محبور بودم از تکنیک های حیله گرانه و منحصر بفردی استفاده کنم تا این امر ممکن گردد. اما اسلحه های مخفی، باید مخفی بمانند. هاهاها!!!
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط wrongturn ، shervin ، رزا ، AlirezA M ، P@RSA ، shamim ، رعنا ملکان ، aseman

پیام‌های داخل این موضوع
برنده جایزه برنز مسابقه IAPLC 2018 - توسط Neda Ariania - 19-09-2019، 08:11 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رتبه های اول تا دهم مسابقه بیوتوپ 2019 Neda Ariania 6 15,600 30-11-2019، 11:56 AM
آخرین ارسال: رعنا ملکان
  مسابقه جهانی طراحی آکواریوم های بیوتوپ International Biotope Aquarium Design Contest Neda Ariania 2 63,281 13-11-2019، 07:00 PM
آخرین ارسال: Neda Ariania
  رتبه اول تا بیست و هفتم مسابقه IAPLC 2017 Neda Ariania 8 17,762 16-10-2019، 08:46 PM
  برنده جایزه نقره مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 1 7,545 18-09-2019، 09:01 PM
  برنده جایزه طلا مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 1 7,629 18-09-2019، 11:51 AM
آخرین ارسال: رعنا ملکان
  مسابقه جهانی آرایش گیاهان آبی The International Aquatic Plants Layout Contest Neda Ariania 8 15,569 18-09-2019، 12:22 AM
  برنده جایزه بزرگ مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 0 6,711 16-09-2019، 06:31 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان