امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
در گیاهان خوار و پاسخ حشره پرسش مورد

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان حشره خوار
16-02-2014، 03:57 PM,
پرسش و پاسخ در مورد گیاهان حشره خوار
سلام
دوستان عزیز میتونن پرسشهاشون در مورد گیاهان حشره خوار رو در این تاپیک مطرح بفرمایند
باتشکر
مدیر تالار گیاهان
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رزا
27-09-2014، 11:25 AM,
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان حشره خوار
سلام
لطفا راهنمایی بفرمایین که توی ایران چند نوع حشره خوار داریم؟ فقط ونوس هست یا گیاهای دیگه حشره خوار هم هست؟
ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، Fantsyday ، Neda Ariania ، رزا
27-09-2014، 12:53 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 27-09-2014، 12:54 PM، توسط Am!r.)
سلام
گهگاه انواع محدودی از دروزرا و نپنتس هم برای فروش عرضه میشه.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Fantsyday ، Neda Ariania ، AlirezA M ، رزا ، P@RSA
03-03-2015، 08:34 AM,
سلام

آیا گیاهان گوشتخوار با حشره خوار فرق دارن؟ چون خیلی جاها می گن گوشتخوار می خوام بدونم درسته یا منظور همین گیاه حشره خوار هست؟

ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط AlirezA M ، Am!r
03-03-2015، 08:42 AM,
سلام

اگر اشکالی نداره من حدسم رو بگم! Rolleyes

من فکر می کنم بعضی از این گیاهان انقدر بزرگ هستن که می تونن غیر از حشره ، جانوران کوچیک رو هم بخورن مثل موش و قورباغه. البته من توی عکس ها دیدم.

شاید برای همین بهشون می گن گوشتخوار؟!

huh
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، P@RSA ، shervin ، Neda Ariania ، رزا
03-03-2015، 11:34 AM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 03-03-2015، 11:48 AM، توسط Am!r.)
سلام
فرمایش علیرضا جان در مورد اینکه برخی گیاهان حشره خوار توانایی به دام انداختن جانوران بزرگتری رو هم دارند درسته.
بخصوص برخی گونه های نپنتس دارای چنین شهرتی هستند.
اما اصطلاح گوشت خوار یا carnivorous در مورد این گیاهان صحیح نیست و بیشتر جنبه عامیانه داره.درست اینه که این گیاهان رو حشره خوار insectivorous بخوانیم.
(معادل انگلیسی بر مبنای اسپل انگلیسی نوشته شده نه اسپل لاتین.نوشتار لاتین و زبانهای دیگر این لغات کمی متفاوت است )
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط P@RSA ، shervin ، AlirezA M ، Neda Ariania ، رزا ، behnam
04-09-2016، 11:15 PM,
سلام درباره نحوه ی از بین بردن خواب بذرهای انواع نپنتیس ها و روشهای تیمار اونها بیشتر توضیح بدین
پاسخ
05-09-2016، 08:46 PM,
سلام بهنام جان
نپنتس گیاه گرمسیریه و بذرهاش اصلا خواب نداره.چرا فکر کردین خواب داره؟
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam ، shervin
05-09-2016، 08:58 PM,
سلام
چون قبلا بذر کبری لیلی و نپنتیس و سارسینا خریده بودم ،شخص فروشنده گفته بود باید سه تا چهار ماه توی یخچال با خزه ی اسفاگنوم خیس نگهداری تا خوابشون برداشته بشه و اینکارو کردم ولی هیچ کدوم در نیومدن شاید بخاطر قوه ی نامیه اشون باشه ولی به طور کلی دوس دارم بدونم ، گیاهان حشره خوار ، کدوم گیاهان بذرهاشون به کدوم تیمارها جواب میدن و نحوه ی انجام اون تیمار رو هم بیان کنید . مرسی
پاسخ
05-09-2016، 10:51 PM,
نه به هیچ وجه نپنتس رو سرمادهی نکنید.عمر بذر نپنتس بسیار کوتاهه و به سرعت قوه نامیه ش افت میکنه.توصیه من به شما اینه که هیچ وقت پول برای بذر نپنتس هزینه نکنید.افراد از خارج بذر میخرن و میارن قیمتهای عجیب و غریب میزنن مدتها روی دستشون میمونه.جالب اینکه این بذرها اکثر از همون اول هم که در دست فروشنده خارجی بوده قوه نامیه نداشته!
برای کبرا لیلی و ساراسنیا سرمادهی لازمه منتها در اسفاگنوم نمناک بذارید نه خیس.
برخی انواع دروزرا و برخی انواع پینگیکیولا هم نیازمند سرمادهی هستند.همچنین برای سفالوتوس هم گاها توصیه میشه.برای ونوس ضروری نیست.البته انواع دیگری ار حشره خوارها هم هستند که براشون سرمادهی لازمه.
اگر دوباره بذر خریدید لیست واریته ها رو بدید با جزئیات بهتون میگم برای هرگونه چه شرایطی لازمه.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam ، shervin

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان