امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
در گیاهان غیر آبزی و پاسخ پرسش مورد

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی
17-09-2014، 12:15 AM,
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی
(16-09-2014، 09:44 PM)Neda Ariania نوشته است:
سلام

پس با توجه به اینکه رز و پیچ امین الدوله در حال حاضر در فصل گل دهی خودشون قرار ندارن و فقط برگ های جدید باز می کنند، من به همه گیاهان باید کود سبز بدم. (البته ناز یخی گل داره)
سلام
بله.(به ناز هم سبز بدید +گاهی صورتی مگه اینکه در فصل گلدهی گلها ضعیف باشن که بعیده...بنظرم همون سبز کفایت میکنه)

(16-09-2014، 09:44 PM)Neda Ariania نوشته است:  اما آیا نیازی نیست جهت آماده شدن برای گلدهی، وقتی نزدیک به فصل گل دهی شدیم، بهشون کود صورتی بدم؟ 
...
منظورم اینه که آیا این کود صورتی فقط زمانی به کار میاد که گیاه دارای گل هست، یا گیاه رو برای گل دهی هم آماده می کنه؟

این کار رو هم میتونید جهت تقویت گلها انجام بدید...حتی تغییر ترکیب کود میتونه برخی گیاهان رو تحریک به گلدهی هم بکنه اما توجه داشته باشید که اگر گیاه در پیک تولید برگ و شاخه ست نیاز ازتش بالاست و بهتره از سبز یا کودی که ازت بالا داشته باشه استفاده کنید.

(16-09-2014، 09:44 PM)Neda Ariania نوشته است: در مورد کاکتوس ها و ساکولنت ها چطور؟
من برای کاکتوسها غالبا از سبز استفاده میکنم ...استفاده گهگاه از صورتی جهت پیشگیری از کمبود منیزیم احتمالی هست(هنوز آب منطقه مون رو از نظر منیزیم چک نکرده ام)

(16-09-2014، 09:44 PM)Neda Ariania نوشته است: در حال حاضر با توجه به دستور بالا، من بعد از 4 بار استفاده از کود سبز، یک بار کود صورتی بدم، مناسبه؟
میتونه مناسب باشه/اگر مطمئن هستید که آب منطقه تون دارای منیزیم کافی هست و فصل گلدهی هم نیست ، اصلا لزومی نداره  کود رو تغییر بدید.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Neda Ariania ، رزا ، P@RSA

پیام‌های داخل این موضوع
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان غیر آبزی - توسط Am!r - 17-09-2014، 12:15 AM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان