امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
در گیاهان و پاسخ پرسش مورد گوشتی

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان گوشتی
12-09-2014، 09:59 PM,
RE: پرسش و پاسخ در مورد گیاهان گوشتی
سلام
من از این گیاه داشتم از حدود 7 سال پیش یا همین حدودها ghelgheli
تجربیات خودم دربارش این بود :
نور زیاد رو دوس داره ولی نه مستقیم
به خاک غنی و سبک بسیار علاقه داره و رشدش خوبه
سرعت رشد بالایی داره
تکثیرش بسیار راحته و به وسیله چیزهایی که مثل غنچه گله دور تا دور برگها تکثیر میشه
بوته های من در یکسال و نیمگی گل دادن
که مثل لاله واژگون سرشون به پایینه و قرمز رنگ هستند و معمولا گیاه مادر پس از اتمام گلدهی میمیره
برای تکثیرشم اون برگچه مانند ها رو بعد از رشد کامل رو برگ برمیداریم و روی خاک قرار میدیدم خودشون بزرگ میشن و یکی مثل مامانه میشن

راستی به جابجایی زیاد و تغییرات نوری و تلاطم هوا علاقه نداره پس یه جایی پرنور ثابت نگهش دار و بزار همون جا بمونه تا خودشو نشون بده
پاسخ
 سپاس شده توسط P@RSA ، amin ، رزا
14-09-2014، 08:42 PM,
سلام من چند ماهی هستش این کاکتوس رو به مجموعه ام اضافه کردم ولی اسم علمی این گونه رو نمیدونم لطفا راهنمایی کنید

[تصویر:  1410757248.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، رزا ، P@RSA
15-09-2014، 03:07 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 15-09-2014، 08:38 PM، توسط Neda Ariania.)
(14-09-2014، 08:42 PM)behnam نوشته است: سلام من چند ماهی هستش این کاکتوس رو به مجموعه ام اضافه کردم ولی اسم علمی این گونه رو نمیدونم لطفا راهنمایی کنید
سلام
اسم دقیق رو که نمیشه گفت(حداقل من نمیتونم) تنها زمانی میشه اسم دقیق رو ذکر کرد که هویت بذر اولیه توسط یک تولید کننده معتبر یبان شده باشه و در حین پرورش هم نکاتی رعایت شده باشه.به همین دلیل هم هست که بذر ها و گیاهانیکه دارای هویت و منشا دقیقا مشخص هستند قیمت بالاتر (بعضا چتد برابر) دارند.
حالا باید چه کرد؟
اولا گیاهتون کم سن و ساله باید رشد بیشتری بکنه.حتی برای بسیاری نمونه ها رشد تنها کافی نیست و باید به گل بنشینه تا با توجه به خصوصیات گل شناسایی صورت بگیره.
ثانیا تیغهای گیاهتون حالت غیر عادی دارند و معمولا دلیل این امر عوامل محیطی بالاخص کمبود نور هست.با بهبود شرایط،شکل ظاهری به حالت طبیعی برمیگرده و شاید حداقل بشه جنس رو دقیقتر حدس زد.فعلا احتمال میدم گونه یا هیبریدی از اچینوپسیس باشه (برخی گونه های اچینوپسیس و لوبیویا طی سالهای گذشته به لحاظ طبقه بندی بین این دو جنس جابجا شده اند)
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam ، Neda Ariania ، رزا ، P@RSA
15-09-2014، 04:07 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 15-09-2014، 04:12 PM، توسط Am!r.)
(12-09-2014، 06:24 PM)رزا نوشته است: سلام
ممنونم از جناب مدیر
من به فروشنده گفتم این تیغ نداره گفت از کاکتوس های بی تیغ هست. Angry  اما من خیلی دوست داشتم که کاکتوس داشته باشم. CryBaby حالا شاید بعدا یک کاکتوس هم بخرم. Shy  اما این گیاهم رو چیکار کنم؟ من میزارمش کنار پنجره روی صندلی که نور ببینه. بعدم برای بقیه ساعت ها چراغ مطالعرو روشن میزارم. هم چراغ مطالعه هم چراغ اتاق رو می کنم کم مصرف سفید. بعدم اینکه به نظر شما گلدونش عوض بشه؟ کود بدم بهش؟ چه کودی بگیرم؟

سلام خواهش میکنم....
از توی عکس ابعاد گیاهتون و سایز گلدان قابل تشخیص نیست.(سایز گلدان رو تا ابد نمیشه زیاد کرد و برای هرگیاهی میشه حد بهینه در نظر گرفت)
در مورد کود هم بله.بهتره به خاک حدود 20-30% ورمی کمپوست اضافه کنید(به شرط رعایت زهکش مناسب در ترکیب خاک و همینطور گلدان) و در طول فصل رشد با استفاده از یک کود کامل بالانس مثل کریستالون سبز طبق دستور العمل روی برچسب،یا با دسنورالعملی که که برای خانم آریانیا نوشتم کودیاری کنید.

(12-09-2014، 06:24 PM)رزا نوشته است: راستی دو تا ساقه توی گلدونه که یکی دیگش خیلی نازکه و لاجونه. می خواستم از گلدون درش بیارم می گفتم داره قوت خاکو میگیره و به جایی هم نمی رسه. حالا اگر قرار شد گلدون عوض کنم اونو جدا کنم؟

گیاه دوم زیادی نزدیک گیاه اول هست بهتره برای تامین فضای کافی و همینطور حفظ زیبایی و صرفه جویی در جا،دو گیاه در یک گلدان ولی با فاصله بیشتر(5-10 سانتیمتر)کاشته شوند.

(12-09-2014، 06:24 PM)رزا نوشته است: سوال آخرم اینکه کی گل می ده؟ خیلی دوست دارم گلهاش رو ببینم. اصلا به عشق گلهای کاکتوس که خیلی خوشگلن خریدمش. arms  دیگه اینکه اون چیزهایی که مثل غنچه گله دور تا دور برگها چیه؟ غنچه گله؟ بذره؟ آخه ریشه هم زدن. اما تا دست می زنم می ریزن. Confused

تا جاییکه من میدونم اعضای این جنس به طول روز حساسند و با کوتاه شدن طول روز گل میدن.بهتره حداقل پس از بلوغ گیاه رو در محلی نگهداری کنید که تغییرات طول روز رو احساس بکنه وگرنه بعیده گل بده.
این "چیزهای غنچه مانند" که میفرمایید، گیاهچه ها هستند و طبیعیست که ریشه هم دارند و میریزند.در واقع گیاه از این طریق تکثیر غیر جنسی انجام میده و بخاطر همین خصوصیت درخارج از کشور به این گیاه نام مادر هزاران (Mother of thousands) اطلاق میشه.

(12-09-2014، 06:24 PM)رزا نوشته است: یه سوالم دارم اینکه این چقدر رشد می کنه؟ چقدر بزرگ می شه؟ اسم فارسی نداره؟

ممنون ببخشید که زیاد پرسیدم  Smilie_blush

خواهش میکنم....اختیار دارید...

-بزرگترین نمونه ای که خود من دیدم حدودا زیر 50 سانت بوده که البته این ارتفاع بدون احتساب ساقه گل هست و با احتساب ساقه گل ارتفاع کلی گیاه بیشتر خواهد بود.

-اگه اشتباه نکنم در داخل به این گیاه میگن ساکولنت اشک.نامهای عمومی فرنگیش هم "مادر هزاران" و "گیاه شندلیر"هست.

راستی توجه داشته باشید که این گیاه سمیست(بویژه گلها) و باید دور دسترس حیوانات خانگی و کودکان قرار بگیره.
autumn2
پاسخ
18-09-2014، 06:29 PM,
سلام
من گلدون گیاهم رو عوض می کنم اما تازگی ها حس می کنم برگای پایینش شل شدن و آویزونن. انگار دارن جدا میشن اما جدا نشدن فقط به نظرم شلتر شدن. برگای بالایی خوبن. چرا؟ مادرم می گه آب زیاد می دی می گنده آخر سر. من فقط وقتی خشک بشه آب می دم یه روز در میون. زیاده؟ دیگه اینکه کود هم تا حالا نداشته اگر از این کودهایی که گفتید نبود، یه قطره هایی گلفروشی محله ما داره که نوشته قطره کود کاکتوس و خاک کاکتوس هم هست. اونها به دردش نمی خوره؟

ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، P@RSA
18-09-2014، 08:20 PM,
سلام

ببخشید من یه سوال دیگه ام دارم. اینکه چرا کاکتوس های رنگی به تنهایی پیدا نمی شن و برای فروش وجود ندارن. همشون در حالی فروخته می شن که وصل شدن به یه کاکتوس سبز Dodgy

مثل این عکس ها

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، P@RSA
18-09-2014، 10:09 PM,
(18-09-2014، 06:29 PM)رزا نوشته است: سلام
من گلدون گیاهم رو عوض می کنم اما تازگی ها حس می کنم برگای پایینش شل شدن و آویزونن. انگار دارن جدا میشن اما جدا نشدن فقط به نظرم شلتر شدن. برگای بالایی خوبن. چرا؟ مادرم می گه آب زیاد می دی می گنده آخر سر. من فقط وقتی خشک بشه آب می دم یه روز در میون. زیاده؟ دیگه اینکه کود هم تا حالا نداشته اگر از این کودهایی که گفتید نبود، یه قطره هایی گلفروشی محله ما داره که نوشته قطره کود کاکتوس و خاک کاکتوس هم هست. اونها به دردش نمی خوره؟
ممنون
سلام
حق با مادرتونه.
آبیاری یک روز درمیان خیلی زیاده.تا خاک کاملا خشک نشده نباید ابیاری کنید.
این کودهایی که ذکر شد رو هم میتونید اینترنتی تهیه کنید.

(18-09-2014، 08:20 PM)رزا نوشته است: ببخشید من یه سوال دیگه ام دارم. اینکه چرا کاکتوس های رنگی به تنهایی پیدا نمی شن و برای فروش وجود ندارن. همشون در حالی فروخته می شن که وصل شدن به یه کاکتوس سبز Dodgy
دلیلش اینه که این کاکتوسها فاقد کلروفیل بوده و توانایی فتوسنتز ندارند.با استفاده از تکنیک پیوند،پیوندک فاقد کلروفیل، آب و مواد مغذی و همینطور قندی که توسط پایه تولید شده رو دریافت میکنه و زنده میمونه.
autumn2
پاسخ
19-09-2014، 07:35 AM,
بلاخره پیدا کردم تولید کننده اشو و فهمیدم که این گونه acanthocalycium ferrarii هستش
از شما دوستان هم ممنون که کمک کردین
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r
19-09-2014، 01:16 PM,
(19-09-2014، 07:35 AM)behnam نوشته است: بلاخره پیدا کردم تولید کننده اشو و فهمیدم که این گونه acanthocalycium ferrarii هستش
از شما دوستان هم ممنون که کمک کردین
سلام
با توجه به عکسی که فرستادید،قطر کاکتوستون حداقل 3 سانتیمتر بنظر میاد و با توجه به این مساله و حتی اگر شرایط محیطی چندان هم مناسب نبوده باشه ،شباهتی بین گیاه شما و  A.ferrarii نمیبینم.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط رزا ، P@RSA
19-09-2014، 02:49 PM,
پس یعنی خود تولید کننده هم نمیدونه ؟؟؟؟؟ و بذرها رو به صورت میکس خریده ؟؟؟؟؟ پس باید یکسال تا دوسال دیگه صبر کنم ببینم چی از اب در میاد
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان