امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
iaplc برنده بزرگ 2018 مسابقه جایزه

برنده جایزه بزرگ مسابقه IAPLC 2018
16-09-2019، 06:31 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 16-09-2019، 11:27 PM، توسط Neda Ariania.)
برنده جایزه بزرگ مسابقه IAPLC 2018
مسابقه جهانی طراحی گیاهان آبی   IAPLC 2018

. . . برنده جایزه بزرگ . . .
هیرونوری هاندا    HIRONORI HANDA
از ژاپن

نام اثر : آرامش بخش relaxing

[تصویر:  1568657426.jpg]

ابعاد آکواریوم به سانتیمتر: W120×D45×H45

گیاهان تانک:
Micranthemum sp. / Micranthemum umbrosum / Eleocharis parvula / Eleocharis acicularis / Blyxa novoguineensis / Echinodorus tenellus / Echinodorus tenellus sp. “Madeira” Cryptocoryne wendtii “Green” Cryptocoryne wendtii “Brown” Cryptocoryne axelrodi / Microsorum sp. “Narrow Leaf” / Vesicularia sp. Isoetes sp. Eriocaulon sp. Ludwigia arcuata / Ludwigia ovalis / Pogostemon sp. “Dassen” Didiplis diandra

ماهی ها و بی مهرگان:
Trigonostigma espei / Crossocheilus oblongus / Caridina multidentata

[تصویر:  1568722741.jpg]

هیرونوری هاندا
شغل: مدیر فروشگاه آکواریوم H2 Meguro
سالهای تجربه در سرگرمی آکواریوم: 30 سال

جوایز دریافت شده در مسابقات IAPLC در سال های گذشته:

رتبه 142  در مسابقه  IAPLC 2003 
رتبه 5      در مسابقه  IAPLC 2004
رتبه 112  در مسابقه  IAPLC 2005
رتبه 77    در مسابقه  IAPLC 2006 
رتبه 5      در مسابقه  IAPLC 2007
رتبه 21    در مسابقه  IAPLC 2009
رتبه 23    در مسابقه  IAPLC 2010
رتبه 40    در مسابقه  IAPLC 2011 
رتبه 7      در مسابقه  IAPLC 2012
رتبه 24    در مسابقه  IAPLC 2013
رتبه 14    در مسابقه  IAPLC 2014
رتبه 45    در مسابقه  IAPLC 2015
رتبه 20    در مسابقه  IAPLC 2016
رتبه 16    در مسابقه  IAPLC 2017 

[تصویر:  1568693026.jpg]

- به ما بگویید با این طراحی و منظره سازی قصد بیان چه چیزی را داشتید؟

من به شدت تحت تأثیر اصول آکواریوم طبیعت آقای آمانو بودم و همیشه بر اساس همین اصول، مناظر آکواریوم های گیاهی را می ساختم. امسال هم همین کار را کردم. تنها تفاوتی که کار امسال با سال های گذشته داشت، استفاده از یک ترکیب مثلث بجای ترکیب مقعر بود. گیاهان آبی و مواد مورد استفاده، همگی در یک ترکیب مثلثی، پویاتر به نظر می رسند. از آنجایی من از گیاهان زیادی که بومی آسیا هستند، استفاده کرده ام، بهتر دیدم ماهی Rasbora espei را به این تانک معرفی کنم که بومی آسیا ست و نیز همانند چوب ها و گیاهان آبزی سرخ رنگ، به خوبی به چشم می آید. در عین حال به خوبی هم در منظره جاگرفته و با عناصر منظره ترکیب شده است. با این حال، ممکن است کار امسال به اندازه ورودی های برتر سال های گذشته ابتکاری نداشته باشد.

- درباره مواد چیدمان (صخره ها و چوب ها) که در این منظره از آنها استفاده کرده اید، برایمان بگویید.

من از مانتن استون و هورن وود که توسط شرکت آدا به فروش می رسند، استفاده کرده ام. سنگ ها در منظره، نقش پشتیبان را برای چوب ها ایفا می کنند و آنها را طوری قرار داده ام که گویی از میان برگ های کریپتوکورین، زیرچشمی به اطراف نگاه می کنند. به نظر من آنها نقش مهمی را در منظره بازی می کنند.

[تصویر:  1568750925.jpg]

-چه چیز آکواریوم های گیاهی بیشتر شما را مجذوب خودش می کند؟

من معتقدم که طرح یک آکواریوم گیاهی تنها بوسیله گیاهان آبی و سایر وسایل لازم منظره سازی ایجاد نمی شود، این اکوسیستم بخاطر ماهی ها و سایر میکروارگانیسم های نامرئی که در آکواریوم زندگی می کنند، پابرجاست. از آن طرف هم اکوسیستم، گیاهان آب زی و ماهی ها را قادر می سازد که به خوبی رشد کنند و آب تمیز و شفافی تولید کنند. منظره در نبود هر یک از این عناصر نمی تواند بوجود بیاید. اگرچه نگهداشتن آنها در یک تعادل مناسب دشوار است، من معتقدم که این چالش ارزشش را دارد و عمده جذابیتش هم در همین است.

- در آینده قصد دارید چه منظره ای خلق کنید؟ آیا هیچ رویایی که مربوط به سرگرمی آکواریومتان باشد، دارید؟

باران بر روی کوه می بارد، جاری می شود و به یک جریان کوچک تبدیل می گردد. جریان، رودخانه می شود و به اقیانوس می ریزد. در آینده اگر فرصتی دست دهد، می خواهم منظره ای خلق کنم که چنین چرخه ای را منعکس کند.

[تصویر:  1568724293.jpg]

- درباره مسابقات IAPLC چه نظری دارید؟

این مسابقه در گسترش سرگرمی طراحی آکواریوم های گیاهی در جهان بسیار نقش بسزایی دارد.  از آنجا که من یک آکواریست حرفه ای هستم، معمولاً خدماتم بر اساس درخواست مشتری هاست و طراحی های آکواریوم ها را هم به همین شکل انجام می دهم. به این طریق، این امکان را پیدا می کنم که این سرگرمی را با مردم به اشتراک بگذارم. به همین دلیل این کار را ارزشمند می دانم. از طرفی، لذت می برم از اینکه هر سال منظره ای را هم برای این مسابقه سالانه خلق کنم، چرا که این مسابقه، فرصتی عالی را در اختیار من می گذارد که بتوانم احساسات و ایده هایم را بطور کامل در یک آکوایوم به نمایش بگذارم. من فکر می کنم این مسابقه به من این امکان را می دهد تا از کاری خلاقانه لذت ببرم.

برگرفته از:

کد:
https://www.adana.co.jp

ندا آریانیا /// Monday 16 September 2019
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط shervin ، soheil124 ، رعنا ملکان ، mehran ، AlirezA M ، رزا ، P@RSA ، wrongturn ، aseman

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رتبه های اول تا دهم مسابقه بیوتوپ 2019 Neda Ariania 6 15,287 30-11-2019، 11:56 AM
آخرین ارسال: رعنا ملکان
  مسابقه جهانی طراحی آکواریوم های بیوتوپ International Biotope Aquarium Design Contest Neda Ariania 2 62,662 13-11-2019، 07:00 PM
آخرین ارسال: Neda Ariania
  رتبه اول تا بیست و هفتم مسابقه IAPLC 2017 Neda Ariania 8 17,391 16-10-2019، 08:46 PM
  برنده جایزه برنز مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 3 8,579 24-09-2019، 10:40 PM
  برنده جایزه نقره مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 1 7,393 18-09-2019، 09:01 PM
  برنده جایزه طلا مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 1 7,484 18-09-2019، 11:51 AM
  مسابقه جهانی آرایش گیاهان آبی The International Aquatic Plants Layout Contest Neda Ariania 8 15,239 18-09-2019، 12:22 AM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان