امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
iaplc برنده 2018 طلا مسابقه جایزه

برنده جایزه طلا مسابقه IAPLC 2018
17-09-2019، 06:45 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 18-09-2019، 09:51 PM، توسط Neda Ariania.)
برنده جایزه طلا مسابقه IAPLC 2018
مسابقه جهانی طراحی گیاهان آبی   IAPLC 2018

. . . برنده جایزه طلا . . .
MINH TOAN NGUYEN
از ویتنام

نام اثر : به سمت خورشید  Towards The Sun

[تصویر:  1568803265.jpg]

ابعاد آکواریوم به سانتیمتر: W120×D60×H55

گیاهان تانک:
Bucephalandra sp. /  Vesicularia ferriei / Taxiphyllum sp. / Jungermannia / Eleocharis parvula / Hygrophila pinnatifida / Fissidens splachnobryoides / Cryptocoryne parva / Anubias barteri var. nana / Bolbitis heudelotii / Bolbitis heteroclita “difformis” / Taxiphyllum alternans

ماهی ها و بی مهرگان:
Paracheirodon axelrodi / Hemigrammus bleheri

[تصویر:  1568744600.jpg]

شغل: مهندس
سالهای تجربه در سرگرمی آکواریوم: تقریباً 3 سال
سرگرمی های دیگر غیر از آکواریوم: گیتار، آواز و مسافرت

[تصویر:  1568746133.jpg]

- به ما بگویید با این طراحی و منظره سازی قصد بیان چه چیزی را داشتید؟

من با این کار می خواهم به همه بگویم که همیشه سعی کنید در زندگی بهتر باشید و جایگاه های والاتری را به دست آورید. حتی اگر در دوره تاریکیِ زندگی خود هستید، در سایه تاریک یک غار، همیشه به سمت مسیر روشن تر و بهتر حرکت کنید. درست مثل نام تانک من: "به سمت خورشید". دومین موردی که می خواهم به همه یادآوری کنم، این است که همیشه از محیط زندگی جانداران، گیاهان و جانوران محافظت کنید، چرا که آنها شایسته زندگی خوب مثل همه ما هستند. در آخر می خواهم بگویم که جامعه آبزی همیشه به ژاپن نگاه می کند، کشور خورشید تابان و آقای تاکاشی آمانو که این هنر فوق العاده را به جهان عرضه کرده است. این هنر برای همیشه زنده خواهد ماند.

- دشوارترین مرحله در ایجاد این منظره گیاهی کدام قسمت بود؟
سخت ترین قسمت کار، مرحله اتصال سنگ ها و صخره ها برای ساخت دریچه غار بود و تلاش برای چسباندن سنگ ها و ساخت استالاکتیت ها به گونه ای که ظاهرشان بسیار طبیعی به نظر برسد. نکته اصلی برای حفظ این اثر، برش سرخس های آبی آفریقایی Bolbitis heudelotii  برای افزودن حس عمق بود و خزه که ظاهر طبیعی تری به منظره داد. 

[تصویر:  1568786020.jpg]

- درباره مواد چیدمان (صخره ها و چوب ها) که در این منظره از آنها استفاده کرده اید، برایمان بگویید.
از Dragon Rock استفاده کرده ام. این کار را به خاطر شکل ظاهریشان انجام داده ام. سوراخ های زیادی روی سطح این سنگ ها هست و به طور طبیعی شبیه دیواره های غار هستند. این صخره ها بسیار نرم و سبک هستند. من به راحتی می توانم آنها را بشکنم و چسب بزنم و کاری کنم که شبیه استالاکتیت های طبیعی به نظر برسند.  و چوب ها، ریشه های قدیمی درختان هستند. از ریشه ها استفاده کردم تا این مطلب به بیننده القا شود که آنها ریشه های درختان بالای غار هستند. پس از هزاران سال، ریشه ها از سقف غار وارد غار شده اند. ریشه ها باعث شده اند که این کار خیلی طبیعی به نظر برسد.

برگرفته از:

کد:
 https://www.adana.co.jp

ندا آریانیا /// Monday 17 September 2019
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط AlirezA M ، رزا ، shamim ، P@RSA ، mehran ، رعنا ملکان ، shervin ، wrongturn ، soheil124 ، aseman
18-09-2019، 11:51 AM,
RE: برنده جایزه طلا مسابقه IAPLC 2018
نمی دونم چرا از دید من این کار قشنگ تر از کار قبلی هست که فکر کنم جایزه اول رو داشت Exclamation
پاسخ
 سپاس شده توسط shervin ، wrongturn ، AlirezA M ، aseman

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رتبه های اول تا دهم مسابقه بیوتوپ 2019 Neda Ariania 6 15,286 30-11-2019، 11:56 AM
آخرین ارسال: رعنا ملکان
  مسابقه جهانی طراحی آکواریوم های بیوتوپ International Biotope Aquarium Design Contest Neda Ariania 2 62,648 13-11-2019، 07:00 PM
آخرین ارسال: Neda Ariania
  رتبه اول تا بیست و هفتم مسابقه IAPLC 2017 Neda Ariania 8 17,389 16-10-2019، 08:46 PM
  برنده جایزه برنز مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 3 8,576 24-09-2019، 10:40 PM
آخرین ارسال: رعنا ملکان
  برنده جایزه نقره مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 1 7,392 18-09-2019، 09:01 PM
  مسابقه جهانی آرایش گیاهان آبی The International Aquatic Plants Layout Contest Neda Ariania 8 15,235 18-09-2019، 12:22 AM
  برنده جایزه بزرگ مسابقه IAPLC 2018 Neda Ariania 0 6,567 16-09-2019، 06:31 PM

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان