کلمات کلیدی
نویسنده: behnam - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 2524
نسل‌کشی حیات وحش یا سنت؟!سازمان محیط زیست چه می کند؟
سبزپرس- گروه محیط طبیعی:محمدعلی‌ الله قلی‌، ایمان ابراهیمی: بعد از گذشت بیش از ۲ ماه از آغاز فصل مهاجرت پرندگان به منطقه سرخرود و فریدونکنار، صید و کشتار انواع پرندگان کماکان به قوّت خود باقیست. بازار فروش این پرندگان واقع در فریدونکنار همه روزه در حدود یک هزار پرنده و گاهی تا بیش از دو برابر این تعداد از انواع پرندگان مهاجر را چه حرام گوشت و چه حلال گوشت، فراوان یا در معرض خطر انقراض به شکل کاملاً علنی و بدون نگرانی از هیچ ممانعتی از سوی سازمان محیط زیست عرضه می‌کند. البته همانند گذشته این بازا
نویسنده: behnam - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 2757
گوزن فراری از باغ وحش ارومیه توسط شکارچیان کشته شد
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: یک راس گوزن قرمز (مرال) که از باغ وحش ارومیه فرار کرده و تلاش نیروهای باغ وحش و محیط زیست برای یافتن و بازگرداندن آن بی نتیجه مانده بود توسط افراد ناشناس کشته شد.
رئیس اداره پارک ملی دریاچه ارومیه در این باره گفت: به دنبال فرار این گوزن از باغ وحش موضوع به این اداره اعلام و شد ولی تلاش پرسنل باغ وحش و محیط بانان برای پیدا کردن و بازگرداندن این گوزن به باغ وحش بی نتیجه ماند.

[img]http://www.raazebaghaa.org/forum/up/138940
نویسنده: Neda Ariania - پاسخ‌ها: 1 - بازدید‌ها: 3386
رها سازی پرندگان باغ وحش ساری
رها سازی پرندگان باغ وحش ساری


ساری - خبرگزاری مهر : باغ وحش ساری مدتی است که برای همیشه تعطیل شده است. پرندگان این باغ وحش با نظارت سازمان محیط زیست برای رها سازی به تالاب حفاظت شده میانکاله منتقل شدند.


رها سازی پرندگان باغ وحش ساری


[align=center][img]http://www.raazebaghaa.org
نویسنده: P@RSA - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1979
خودخواهی علاقمندان به اگزاتیک پت بلای جان حیات وحش
خودخواهی علاقمندان به اگزاتیک پت بلای جان حیات وحش/ کشف صدها حیوان مرده در فرودگاه آفریقای جنوبی


بازرسان حقوق حیوانات از تلف شدن حدود ۴۰۰ دوزیست و خزنده به دلیل از دست دادن آب بدن و حمل نامناسب در فرودگاه آفریقای جنوبی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، بیش از ۱۶۰۰ حیوان داخل دو جعبه در فرودگاه بین‌المللی «تامبو» کشف شدند اما حدود ۴۰۰ حیوان تلف شده و مابقی در باغ وحش محلی تحت درمان قرار گرفتند.

[align=justify]گزارش‌ها حاکی
نویسنده: shervin - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 2357
ردپای محیط بان اخراجی در شبکه کشتار حیات وحش خراسان رضوی
ردپای محیط بان اخراجی در شبکه کشتار حیات وحش خراسان رضوی


پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: سه روز قبل (یکشنبه ۹۲/۱۱/۱۳) خبری با عنوان “قتل عام بی سابقه حیات وحش در مشهد” بر روی خروجی این پایگاه خبری قرار گرفت. خبری مبنی بر کشف اجزای بدن بیش از ۲۰ راس آهو و قوچ وحشی از یک منزل مسکونی در شهر مشهد.


[size=large]چنین حجمی از کشتار علی رقم کم سابقه بودن، بسیار عجیب و شبهه برانگیز بود که چطور متخلف یا
نویسنده: shervin - پاسخ‌ها: 2 - بازدید‌ها: 3551
گزارشی نگران کننده از وضعیت تاسف بار حیات وحش در استان خراسان رضوی
گزارشی نگران کننده از وضعیت تاسف بار حیات وحش
در استان خراسان رضوی۱۳ اسفند ۱۳۹۲پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: ۱۲ اسفندماه مصادف بود با روز جهانی حیات وحش و در همین راستا بسیاری از ادارات کل حفاظت محیط زیست استانها سعی در ارائه آمار، ارقام و گزارشاتی پیرامون وضعیت حیات وحش در مناطق تحت مدیریت خود داشتند.


[size=large]در همین راستا هفته گذشته (مورخ ۹۲/۱۲/۶) اداره کل حف
نویسنده: Neda Ariania - پاسخ‌ها: 2 - بازدید‌ها: 3404
مشروح مناظره چالش های حفاظت از حیات وحش
عصر جمعه 16 اسفند، مناظره ای با موضوع حفاظت از حیات وحش از شبکه یک سیما پخش شد که برنامه بسیار جالبی بود. حرف دل و دغدغه های خیلی از ما در این برنامه مطرح شد که شاید پیش از اینها هیچ گاه به این شکل طرح نشده بودند.

امیدوارم این برنامه را دیده باشید و در غیر اینصورت، این مطلب را بطور کامل بخوانید.
_________________________________________________________________


مشروح مناظره چالش‌های حفاظت از حیات وحش[b][color=#ff3333][size=x-large]ق
نویسنده: P@RSA - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 1716
بوستان های شهری باغ وحش نیست
هشدار محیط زیست به مردم؛


بوستان‌های شهری باغ وحش نیستمدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: بوستان شهری صرفاً تعریف تفریحی و تفرجی خاص خود را دارد وکارکرد باغ وحش ندارد.


[size=medium]به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران  محمد هادی حیدرزاده درحاشیه مراسم افتتاح سیستم تصفیه فاضلاب باغ وحش ارم  گفت: باغات وحش در دنیا اهداف و ماموریتهای خاصی را دنبال می‌کنند و
نویسنده: behnam - پاسخ‌ها: 0 - بازدید‌ها: 2698
عامل کشتار یک قوچ وحشی در پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق دستگیر شد
عامل کشتار یک قوچ وحشی در پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق دستگیر شد

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: بامداد روز جمعه ۹۳/۲/۲۶ محیط بانان پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق در جریان گشت و کنترل در ساعت ۶ صبح به یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شده و پس از ایجاد کمین در مسیر، موتورسیکلت مذکور را متوقف نمودند.
مهدی خاتمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شاهرود در این باره گفت: در جریان بازرسی از داخل خورجین موتورسیکلت لاشه یک قوچ وحشی کشف و ضبط و راکب موتورسیکلت
نویسنده: behnam - پاسخ‌ها: 9 - بازدید‌ها: 7837
عکس ها و مطالب مرتبط با آکواریوم های عمومی و باغ وحش ها در سطح ایران و جهان
در اینجا میتونیم عکس ها و مطالب راجع به آکواریوم های عمومی یا نمایشگاهی و باغ وحش های جهان و ایران رو به نمایش بگذاریم و بررسی کنیم
ارادتمند
بهنام