کلمات کلیدی
نویسنده: Neda Ariania - پاسخ‌ها: 11 - بازدید‌ها: 813
چگونه یک آکواریوم آب شیرین راه اندازی کنیم؟
یک راه خارق العاده برای آوردن طبیعت به خانه، داشتن آکواریوم آب شیرین است. راه اندازی یک آکواریوم، ساده تر از آن است که در نگاه اول به نظر می رسد. شاید تنوع ابزار و وسایل جانبی که در آکواریومی ها عرضه می شوند، گیج کننده و رعب آور به نظر برسد، اما همه آنچه واقعاً به آنها نیاز دارید، اصول اولیه برای شروع کار است. آن گاه می توانید از تماشای شنای ماهی هایتان در آکواریوم آب شیرین، لذت ببرید.
نویسنده: Neda Ariania - پاسخ‌ها: 10 - بازدید‌ها: 650
چگونه آکواریوم را با یک "چرخه بدون ماهی" راه اندازی کنیم؟
"چرخه بدون ماهی" یا "سیکل بدون ماهی" یک روش آسان و انسانی است که توسط آن می توانید آکواریوم خود را - قبل از اضافه کردن ماهی - از باکتری های لازم و ضروری پر کنید. با افزودن مداوم آمونیاک - که با حضور این باکتری ها به نیتروژن و نیترات تبدیل می شود - باکتری ها به تعداد و مقدار زیاد رشد می کنند و به حدی قوی می شوند که می توانند محیطی سالم در مخزن ایجاد کنند. اگر چه، آماده سازی تانک با اضافه کردن آمونیاک، پروسه ای است که بین 4 تا 6 هفته طول می کشد، اما این روش، فراهم کردن خانه ای سالم برای ماهی هایتا
نویسنده: Neda Ariania - پاسخ‌ها: 8 - بازدید‌ها: 447
چگونه پلیکوها را تغذیه کنیم؟
پلیکوها، این گربه ماهیان دهان مکنده، بهترین گزینه برای معرفی به یک آکواریوم هستند، چرا که مانع رشد جلبک ها می شوند. پلیکو ها (پلیکوستوموس plecostomus) نوعی از گربه ماهی ها هستند که اغلب در آکواریوم ها نگهداری می شوند. آنها جلبک خوارند، اما توجه داشته باشید که آکواریوم شما به میزان کافی جلبک تولید نمی کند که بتواند یک پلیکو را بطور کامل سیر کند، به همین دلیل، شما باید با ویفرهای جلبک نیز پلیکوی خود را تغذیه کنید. پلیکوها همه چیز خوارند. پس شما می توانید به همان میزان که آنها را با سبزیجاتی مثل کد
نویسنده: Neda Ariania - پاسخ‌ها: 7 - بازدید‌ها: 131
چگونه تانک ماهی ها را سیفون کنیم؟
برای حفظ سلامت ماهی ها، باید هر هفته حدود 20 تا 25 درصد از آب تانک تخلیه شود. این کار با استفاده از دستگاه سیفون انجام می شود و نیازی نیست طی سیفون کردن تانک، ماهی ها را از مخزن خارج کنید. شما می توانید وسیله ساده سیفون آکواریوم را از مغازه های آکواریومی خریداری نمایید. با دستگاه سیفون می توان به دو روش غوطه وری یا مکش، آب تانک را تخلیه کرد، اما روش انتخابی شما هر کدام که باشد، سیفون تانک کلاً یک فرایند ساده است.
[color=#ff0000](روش سوم تکان دادن دستگاه در آب است. با تکان دا
نویسنده: Neda Ariania - پاسخ‌ها: 8 - بازدید‌ها: 44
چگونه آکواریومی برای سیکلیدها راه اندازی کنیم؟
مراقبت از سیکلیدها بسیار آسان است، اما توجه داشته باشید که رفتارها و نیازهای این گروه از ماهی ها با سایر ماهی های آب شیرین متفاوت است. این که چگونه برای آنها تانکی برپا کنید، بسیار مهم است که در این تاپیک به این مبحث خواهیم پرداخت.