امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
muscipula خوار venus dionaea حشره flytrap ونوس

ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
04-01-2015، 08:14 AM,
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula
(03-01-2015، 11:52 PM)Am!r نوشته است: سلام
متاسفانه گیاهتون رو در شرایط بدی نگهداری میکنید.
گیاهی که در شرایط بد پرورش پیدا کرده نباید وارد دوره خواب بشه چون احتمال از بین رفتنش زیاده.
حالا چکار کنید؟
1)دمای محیط و زمان نوردهی رو فورا زیاد کنید و شدت نور رو هم افزایش بدید.میتونید بالای گیاهتون مهتابی بذارید.
2)مجددا بستر آماده کنید.
این بار هم کوکو و هم پرلیت رو به مدت طولانی زیر آب قرار بدید و بعد از چند بار شستشو برای بار آخر هر دو رو یکی دو روز در آب مقطر غرق کنید.جهت ضد عفونی میتوانید هردو رو در آب مقطر بجوشونید.
3)گیاه رو از بستر خارج کنید و ریشه ها و پیازها رو خوب بشویید و مجددا در بستر جدید بکارید
4) صبر کنید...ان شاء الله اوضاع روبراه میشه.

سلام

گیاه رو در نیم متری پنجره و رادیاتور قرار دادم. صبح دیدم زیرگلدانی از آب خالی شده که تا عمق یک سانت پرش کردم. یک لامپ کم مصرف هم درست بالای حباب روشن کردم. از ساعت 7 صبح، نور لامپ داره بهش می تابه اما نمی دونم نور دهی لامپ تا ساعت چند ادامه داشته باشه. یعنی بعد از غروب هم همچنان روشن باشه یا همزمان با غروب آفتاب، خاموشش کنم.

من قبلاً برای شستن این خاک و پرلیت، 20 لیتر آب مقطر مصرف کردم Confused بهتر نیست به جای شستن مجدد خاک، مدتی از بالا آبیاری کنم و البته به مقدار بیشتر تا اگر املاحی باقی مانده، شسته و از زیر گلدان خارج بشه. می تونم بین زیرگلدانی و گلدان فاصله بدم که دوباره آب خارج شده رو داخل نکشه؟! یک نموره Big Grin آماده کردن مجدد بستر در حال حاضر برام مشکله. زمانش رو ندارم!

و دیگه اینکه بعد از اعمال این تغییرات، چقدر زمان می بره تا شرایط بهبودی در گیاه دیده بشه؟ که اگر نشد، مجدداً بستر آماده کنم.

بخاطر راهنمایی هاتون بی اندازه سپاسگزارم
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، AlirezA M ، P@RSA ، رزا ، shervin

پیام‌های داخل این موضوع
RE: ونوس حشره خوار / Venus flytrap / Dionaea muscipula - توسط Neda Ariania - 04-01-2015، 08:14 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واریته های ونوس حشره خوار Venus Flytrap varieties Neda Ariania 2 7,615 09-03-2015، 08:00 PM
آخرین ارسال: رزا

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان