امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0

[-]
کلمات کلیدی
گیاهان متفرقه آبی آکواریوم های و درباره پرسش گیاهی

پرسش های متفرقه درباره گیاهان آبی و آکواریوم های گیاهی
16-01-2014، 06:49 PM,
Question  پرسش های متفرقه درباره گیاهان آبی و آکواریوم های گیاهی
دوستان عزیز؛

شما می توانید پرسش های متفرقه خود در ارتباط با گیاهان آبی و آکواریوم های گیاهی را در این تاپیک مطرح فرمایید.

متشکرم
[تصویر:  1381817162.gif]
emoticon-object-040 وب سایت رازبقــــــــا یک دانشنامه آزاد است با موضوع جانوران، گیـــــاهان، طبیعت و محیط زیست و پروفایل های اطلاعاتی این وب سایت توسط اعضای آن گردآوری و ترجمه شده اند، پس به پاس تلاششــــــان اگر قصد استفاده از مطالب را در پایگاه خود داشتید، ذکر منبع و درج لینک را فراموش نفرمایید. افراد خاطی بر اساس قانون جرائم رایــــــانه ای با "پیگرد قانونی" مواجه خواهند شد.
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam ، Am!r ، amin
16-01-2014، 07:05 PM,
RE: پرسش های متفرقه درباره گیاهان آبی و آکواریوم های گیاهی
سلام

من یه تانک با طول 100 عرض 40 و ارتفاع 40 دارم قصد دارم این تانک رو به مخزن گیاهی تبدیل کنم
برای فیلتر  میخوام از اکسترنال ایهام 2213 استفاده کنم

برای روشنایی سه تا مهتابی دوتا سفید و یه صورتی

برای بستر هم از ماندو jbl  و روی بستر رو اکوا بیسیس البته نمیدونم اینو لازم به توضیح بیشتره برام ؟؟؟؟

درباره کپسول co2 نمیدونم باید بگین بهم ؟؟؟؟؟؟؟

پمپ هوا برای شبها

و به نظرتون از موج ساز استفاده کنم ؟؟؟

ماهی هم در نظر دارم از 6 تا انجل کله قرمز ،4 پرل گورامی ، چند تا ماهی رنگین کمانی و تعدادی لوچ نیم نوار و ده تا 15 تا کوریدوراس و چند تا کت برنزه و یکی دو تا ماهی گابی زنبوری و البته درباره تترا هم نمیدونم از چه نوعی استفاده کنم و همینطور میگو ایا با ماهی هام میمونه و همینطور حلزون  ؟

درباره گیاهام واقعا همشو باید بگین نمیدونم چه نوع گیاهی استفاده کنم ولی به نیلوفر بشدت علاقه دارم و همینطور انواع خزه ها

لطفا شما هم نظرتون رو کامل بگین

مرسی

بهنام
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، Hamedbm ، amin
16-01-2014، 09:19 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 16-01-2014، 09:21 PM، توسط Hamedbm.)
سلام دوست عزیز ..

در مورد نوع مهتابی ها توضیح بیشتر بدید لطفا ..

کپسول هم میتونید از مراکز فروش محصولات آتش نشانی تهیه کنید ..

شیر فلکه ای بدید روی اون ببندن اگه از این فشاری ها بود ..

رگلاتور هم 2 مدل هست .. بیمارستانی .. و مخصوص اکواریوم ..

یه شیر برقی احتیاج دارید که وصل میشه به تایمر .. 

رگلاتورهای اکواریومی روی خودشون شیر برقی دارند اما بیمارستانی ها رو باید شیر برقی بزارید ..

از لاله زار میتونید تهیه کنید ..

دفیوژر هم لازم دارید که گاز رو در آب حل کنه .. 

سوالی بود در خدمتم
ذوقی چنان ندارم ... بی دوست زندگانی 
پاسخ
 سپاس شده توسط shellman2008 ، behnam ، Am!r ، Neda Ariania ، amin ، B@B@K
16-01-2014، 11:39 PM,
(16-01-2014، 07:05 PM)behnam نوشته است: سلام

من یه تانک با طول 100 عرض 40 و ارتفاع 40 دارم قصد دارم این تانک رو به مخزن گیاهی تبدیل کنم
برای فیلتر  میخوام از اکسترنال ایهام 2213 استفاده کنم

برای روشنایی سه تا مهتابی دوتا سفید و یه صورتی
-------------------------------------------------------------------------------------
نوع و توان مهتابیها رو بفرمایید.نحوه نوردهی و نوع گیاهان تانک رابطه تنگاتنگی باهم دارند.بنظرم بهتر باشه اول ببینید چه گیاهانی الان در بازار موجوده و در میان گیاهان موجود به کدام انواع علاقمندید بعد تانکتون رو برمبنای گیاهان مورد علاقه راه اندازی کنید و پس از طی سیکل ازت و جا افتادن اولیه تانک ، گیاهان مورد نظر رو به مرور اضافه کنید..
-------------------------------------------------------------------------------------
برای بستر هم از ماندو jbl  و روی بستر رو اکوا بیسیس البته نمیدونم اینو لازم به توضیح بیشتره برام ؟؟؟؟
------------------------------------------------------------------------------------------
در واقع برعکس گفتید.اکوابیسیس کود زیر بستره که در لایه زیرین میریزید و برای لایه روی زیر بستر میتونید از یک بستر مناسب مثل همون مانادو استفاده کنید.البته دانسیته کم مانادو ازش تیغ دو لبه ای ساخته که باید به این مساله هم توجه داشته باشید.
--------------------------------------------------------------------------------------------
  درباره کپسول co2 نمیدونم باید بگین بهم ؟؟؟؟؟؟؟
--------------------------------------------------------------------------------------------
اگر به لحاظ هزینه مشکلی نباشه بهترین و موثر ترین روش موجود استفاده از کپسول و ملحقاته.
پمپ هوا برای شبها
و به نظرتون از موج ساز استفاده کنم ؟؟؟

-اگر فیلترتون گردش آب مناسبی در تانک ایجاد میکنه که خیر نیازی نیست اما اگر بعد از راه اندازی متوجه اختلال یا نقصی در گردش آب شدید،استفاده از موج ساز مناسب میتونه کمک بکنه.(هم در توزیع یکسان مواد مغذی و هم پیشگیری از ایجاد نقاط مرده و شکوفایی جلبک)
برای تانکهای گیاهی انبوه استفاده از پمپ هوا در شب مفیده اما باید به محض شروع نوردهی پمپ قطع و سطح CO2 در کوتاهترین زمان به اندازه مناسب برسه.
ماهی هم در نظر دارم از 6 تا انجل کله قرمز ،4 پرل گورامی ، چند تا ماهی رنگین کمانی و تعدادی لوچ نیم نوار و ده تا 15 تا کوریدوراس و چند تا کت برنزه و یکی دو تا ماهی گابی زنبوری و البته درباره تترا هم نمیدونم از چه نوعی استفاده کنم و همینطور میگو ایا با ماهی هام میمونه و همینطور حلزون  ؟
----------------------------------------------------------------------------
اول اینکه بنظر میاد این تعداد ماهی برای این تانک زیاد باشه.هم مساله سیکل رو باید در نظر بگیرید و هم اینکه اگر تعداد آبزیان بیش از حد زیاد باشه(مخصوصا تا قبل از جا افتادن تانک)افزایش بیش از حد نیترات و فسفات و برخی آلاینده ها شما رو مجبور میکنه که تعویض آبهای مکرر داشته باشید که ایده خوبی نیست(بخاطر نیاز مداوم به حجم بالایی از آب تصفیه شده)

-آنجلها معمولا پس از مدتی توجهشون شدیدا به گیاهان معطوف میشه و شروع به ناخنک زدن میکنن...بسیاری از گیاهان تحمل این ناخنک زدنها رو ندارن.ضمنا 6 آنجل با این اندازه آرامش رو از باقی هم تانکیهای کوچک جثه میگیره.

-میگو های زینتی تانک گیاهی هم بخاطر جثه کوچک هم نوع رنگ بندی و خصوصیات ظاهری بخصوص بخاطر اندازه کوچک چنگالها بشدت آسیب پذیرند حتی اگر هم تانکیهاشون تترا های کوچک جثه ای باشن که قادر به خوردنشون نباشن استرس مداوم باعث ایجاد مشکل میشه.بهتره این نوع میگو ها رو جداگانه نگه دارید البته نمونه های درشت گونه هایی مثل آمانو رو میتونید با تترا های کوچک جثه نگهداری کنید.

-گابی زنبوری رو خیلی وقته ندیدم مگه الان در بازار موجوده؟
1)در گذشته اندازه ماهیهایی که برای فروش عرضه میشد به قدری کوچک بود که ناچار به تدارک دیدن تانک جداگانه برای به اندازه مناسب رسوندنشون بودید.من هیچ وقت حتی سایز دو سه سانتی شون رو هم در بازار ندیدم.

2)این ماهی بومی نواحی با آب لب شوره.تا بحال این ماهی رو نداشتم و نمیدونم که آیا میشه برای طولانی مدت(برای همیشه)در آب شیرین نگهداریش کرد یا خیر؟چون بسیاری از گیاهان زیبای اب شیرین به نمک حساس هستند و نمیتونید به آب تانک نمک اضافه کنید.از طرفی جی اچ پایین مورد نیاز برای نگهداری موفقیت آمیز خیلی از گیاهان هم میتونه مزید بر علت بشه.

-------------------------------------------------------------------------------------------
درباره گیاهام واقعا همشو باید بگین نمیدونم چه نوع گیاهی استفاده کنم ولی به نیلوفر بشدت علاقه دارم و همینطور انواع خزه ها
-------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد انتخاب گیاهان همون اول عرایضم توضیح دادم.مطالعه بخش پروفایلهای گیاهان آبزی هم خیلی میتونه بهتون کمک بکنه چون شرایط مورد نیاز هر گیاه به دقت ذکر شده و خودتون میتونید بسته به شرایط موجود تانکتون گیاهان مناسب رو انتخاب و تهیه کنید.
قبل از هر چیزی پیشنهاد میکنم به فکر تهیه یک دستگاه تصفیه آب با دبی خروجی مناسب هم باشید.چون آب اکثر بخشهای مملکت ما برای بسیاری از گیاهان زیبای آب شیرین که احتمالا تصمیم به نگهداریشون رو دارید بیش از حد سخت و سنگینه.

لطفا شما هم نظرتون رو کامل بگین

مرسی

بهنام
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط Hamedbm ، behnam ، Neda Ariania ، B@B@K ، P@RSA
17-01-2014، 06:44 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 17-01-2014، 06:45 PM، توسط behnam.)
واقعا ازتون ممنون که اینقدر کامل جواب دادین
مهتابی از همین معمولی ها با توان سه تا ش باهم 64 وات

یه سوال دیگه برای یه تانک دیگه ام دارم
شویدی ابی تو هر 5 لیترش یه قاشق نمک باشه تحمل میکنه یا حساسه ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Am!r ، Neda Ariania ، B@B@K ، amin
17-01-2014، 10:41 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 17-01-2014، 10:46 PM، توسط Am!r.)
(17-01-2014، 06:44 PM)behnam نوشته است: واقعا ازتون ممنون که اینقدر کامل جواب دادین
مهتابی از همین معمولی ها با توان سه تا ش باهم 64 وات

یه سوال دیگه برای یه تانک دیگه ام دارم
شویدی ابی تو هر 5 لیترش یه قاشق نمک باشه تحمل میکنه یا حساسه ؟
خواهش میکنم
نورتون برای خیلی از گیاهان کمه.حسن مهتابی معمولی اینه که براحتی در دسترسه.اما اگه از مهتابیهای T5استفاده کنید خیلی بهتره.

در برخی منابع خوندم که شویدی در آب لب شور دوام میاره ولی خودم امتحان نکردم....منتها شویدی نور زیادی لازم داره که همین مساله در شرایط کم نور مشکل ساز میشه.

گیاهان دیگه ایی هم هستند که به عنوان مقاوم به آب لب شور ذکر شدن مثل:
جاوا فرن ،جاوا موس ،برخی اکینودوروسها مثل اکینودوروس تنلوس ، آنوبیاس ،ساجیتاریا،هیگروفیلا پلیسپرما والیسنریا مایریوفیلوم نقره ای و ... گیاهانی رو که نامشون رو قرمز کردم نیاز نوری کم دارن.
autumn2
پاسخ
 سپاس شده توسط behnam ، Neda Ariania ، B@B@K ، P@RSA ، Hamedbm ، amin
20-04-2018، 03:38 PM, (آخرین ویرایش در این ارسال: 20-04-2018، 05:34 PM، توسط admin.)
My Madagascar Lace??
Hii..

My lace plant has flowered now I’m wondering are these seeds on the flower?? 
If they are seeds what should I do with them to grow them??

Please help.

I didn't find the right solution from the Internet.

References:-
bit.ly/2qOh4fF
Best case study examples

Thanks!
پاسخ

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان